Membri

Membri GTL cu drept de vot

  1. Daniela Demișcan, Ministerul Sănătății, Muncii și Protecției Sociale (MSMPS)
  2. Irina Barbiroș, Departamentul Instituțiilor Penitenciare /MJ (DIP)
  3. Iacob Cecirlan / Diana Noroc, Compania Națională de Asigurări în Medicină (CNAM)
  4. Iurie Climașevschi, Spitalul Dermatologie și Maladii Comunicabile (SDMC), PNHIV
  5. Valentina Vilc, Institutul de Ftiziopneumologie (IFP)
  6. Svetlana Maciuca, IP UCIMP DS
  7. Svetlana Plămădeală, Programul Națiunilor Unite pentru HIV/SIDA (UNAIDS)
  8. Rita Seicaș / Tatiana Cotelnic, Centrul PAS
  9. Liliana Gherman, Fundația SOROS Moldova
  10. Ludmila Untură, Liga Persoanelor care Trăiesc cu HIV
  11. Svetlana Doltu, AO AFI
  12. Alina Cojocari, AO Inițiativa Pozitivă
  13. Ala Iațco, Uniunea pentru Prevenirea HIV și Reducerea Riscurilor (UORN)
  14. Alexandru Goncear, Centrul SIDA, Tiraspol / Program teritorial HIV, regiunea de Est
  15. Cristina Albul, Spitalul Republican de Ftiziopneumologie, Bender, Programul regional de control TB, regiunea de est

Invitați permanenți

  1. Carina Ene, Ministerul Educației, Culturii și Cercetării
  2. Reprezentantul Ministerului Afacerilor Interne
  3. Nelea Caras, Departamentul Instituțiilor Penitenciare/MJ
  4. Reprezentantul Direcției sănătate, Primăria mun. Chișinău
  5. Reprezentantul Inspectoratului General de Poliție
  6. Liudmila  Scutaru, Agenția Medicamentului
  7. Tiberiu Holban, Universitatea de Stat de Medicină și Farmacie “Nicolae Testemițanu”
  8. Tatiana Costin, IMSP Spitalul Dermatologie și Maladii Comunicabile (SDMC)
  9. Igor Condrat, IMSP Spitalul Dermatologie și Maladii Comunicabile (SDMC)
  10. Diana Condrațchi, IMSP Institutul de Ftiziopneumologie “Chiril Draganiuc”
  11. Ludmila Marandici, IMSP Institutul de Ftiziopneumologie “Chiril Draganiuc”
  12. Reprezentantul Dispensarului Republican de Narcologie
  13.  Victor Volovei, IP UCIMP DS
  14. Victoria Petrică, IP UCIMP DS
  15. Violeta Teutu, IP UCIMP
  16. Reprezentantul OMS
  17. Reprezentantul PNUD
  18. Reprezentantul UNICEF
  19. Ina Tcaci, UNODC
  20. Natalia Nicula, UNODC
  21. Eugenia Berzan, UNFPA
  22. Lilian Severin, Platforma națională OSC-uri active în controlul TB
  23. Vanu Jereghi, Institutul pentru Drepturile Omului din Moldova
  24. Vitalie Slobozian, Fundația SOROS Moldova
  25. Igor Chilcevschii, Liga  Persoanelor care Trăiesc cu HIV
  26. Vitalie Rabinciuc, Liga  Persoanelor care Trăiesc cu HIV
  27. Natalia Mardari, Liga  Persoanelor care Trăiesc cu HIV
  28. Ruslan Poverga, AO Inițiativa Pozitivă
  29. Veaceslav Mulear, AO GENDER Doc-M
  30. Tatiana Alexeenco, Centrul SIDA, Tiraspol / Program regional  HIV, regiunea est
  31. Tamara Bivol, Centrul SIDA, Tiraspol / Program regional de control HIV, regiunea est