Membrii GTL Controlul HIV/SIDA/ITS

Membri GTL cu drept de vot (17)

  1. Daniela Demișcan, Ministerul Sănătății, Muncii și Protecției Sociale (MSMPS)
  2. Iurie Climașevschi, Spitalul Dermatologie și Maladii Comunicabile (SDMC), PNHIV, președinte al GTL
  3. Irina Barbiroș, Departamentul Instituțiilor Penitenciare /MJ (DIP)
  4. Iacob Cecirlan, Compania Națională de Asigurări în Medicină (CNAM)
  5. Silvia Stratulat, Agenția Națională pentru Sănătate Publică
  6. Mihai Oprea, Dispensarul Republican de Narcologie (DRN)
  7. Ludmila Marandici, Institutul de Ftiziopneumologie (IFP)
  8. Violeta Teutu, IP UCIMP DS
  9. Svetlana Plămădeală, Programul Naţiunilor Unite HIV/SIDA (UNAIDS)
  10. Tatiana Cotelnic, Centrul PAS, secretar al GTL
  11. Liliana Gherman, Fundația SOROS Moldova
  12. Ludmila Untură, Liga Persoanelor care Trăiesc cu HIV
  13. Alina Cojocari, AO Inițiativa Pozitivă
  14. Ala Iațco, Uniunea pentru Prevenirea HIV și Reducerea Riscurilor (UORN)
  15. Veaceslav Mulear, AO GENDER Doc-M
  16. Alexandru Goncear, Centrul SIDA, Tiraspol / Program teritorial HIV, regiunea de Est
  17. Galina Leșco, Centrul de Sănătate pentru Tineri “Neovita”

Invitați permanenți

  1. Reprezentantul Ministerului Finanțelor
  2. Galina Gavriliță, Ministerul Educației, Culturii și Cercetării
  3. Reprezentantul Ministerului Afacerilor Interne
  4. Reprezentantul Direcției sănătate, Primăria mun. Chișinău
  5. Reprezentantul Inspectoratului General de Poliție
  6. Liudmila Scutaru, Agenția Medicamentului şi Dispozitivelor Speciale
  7. Tiberiu Holban,Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie “Nicolae Testemițanu”
  8. Reprezentantul Spitalului Clinic de Boli Infecțioase “Toma Ciorbă”
  9. Reprezentantul Centrului Național de Transfuzie a Sângelui
  10. Reprezentantul OMS
  11. Reprezentantul PNUD
  12. Ina Tcaci, UNODC
  13. Natalia Nicula, UNODC
  14. Eugenia Berzan, UNFPA
  15. Svetlana Popovici, SDMC, Program național HIV/SIDA/ITS
  16. Ecaterina Noroc, SDMC, Program național HIV/SIDA/ITS
  17. Maia Rîbacova, SDMC, Program național HIV/SIDA/ITS
  18. Iulia Eftodii, SDMC, Program național HIV/SIDA/ITS
  19. Igor Condrat, SDMC, Program național HIV/SIDA/ITS
  20. Victor Volovei, IP UCIMP DS
  21. Veronica Zorilă, IP UCIMP DS
  22. Angela Alexeiciuc, IP UCIMP DS
  23. Lilian Severin, Platforma națională OSC-uri active în controlul TB
  24. Sergiu Cugut, AO AFI
  25. Vanu Jereghi, Institutul pentru Drepturile Omului din Moldova
  26. Irina Baicalov, Liga  Persoanelor care Trăiesc cu HIV
  27. Alexandr Beloglazov, Liga  Persoanelor care Trăiesc cu HIV
  28. Igor Chilcevschii, Liga  Persoanelor care Trăiesc cu HIV
  29. Ala Gaicovskaia, Liga  Persoanelor care Trăiesc cu HIV
  30. Corina Popa, UORN
  31. Tatiana Alexeenco, Centrul SIDA, Tiraspol / Program regional  HIV, regiunea est
  32. Tamara Bivol, Centrul SIDA, Tiraspol / Program regional de control HIV, regiunea est
  33. Olga Nitulenco, Centrul SIDA, Tiraspol / Program regional de control HIV, regiunea est
  34. Reprezentantul AO “Здоровое будущее”, regiunea de est