Membrii GTL Controlul TB

Membri GTL cu drept de vot

  1. Daniela Demișcan, Ministerul Sănătății, Muncii și Protecției Sociale (MSMPS)
  2. Valentina Vilc, IMSP Institutul de Ftiziopneumologie, PNCT
  3. Sofia Alexandru, IMSP Institutul de Ftiziopneumologie, președinte al GTL
  4. Anna Donica, IMSP Institutul de Ftiziopneumologie
  5. Andrei Corloteanu, IMSP Institutul de Ftiziopneumologie
  6. Tatiana Gulpe, IMSP Institutul de Ftiziopneumologie
  7. Nelea Caras, Departamentul Instituțiilor Penitenciare /MJ (DIP)
  8. Diana Noroc, Compania Națională de Asigurări în Medicină (CNAM)
  9. Svetlana Popovici, Spitalul Dermatologie și Maladii Comunicabile
  10. Laura Țurcan, Agenția Națională pentru Sănătate Publică
  11. Victoria Petrica, RP IP UCIMP DS
  12. Rita Seicaș, RP Centrul PAS, secretar al GTL
  13. Stela Gheorghiță, Organizația Mondială a Sănătății
  14. Lilian Severin, Platforma națională a OSC-uri active în controlul TB
  15. Svetlana Doltu, AO AFI
  16. Oxana Rucsineanu, AO SMIT
  17. Cristina Albul, Spitalul de Ftiziopneumologie, Bender / Program teritorial TB, regiunea de Est

Invitați permanenți

  1. Reprezentantul Ministerului Finanțelor
  2. Mariana Goraș, Ministerul Educației, Culturii și Cercetării
  3. Reprezentantul Ministerului Afacerilor Interne
  4. Reprezentantul Direcției sănătate, Primăria mun. Chișinău
  5. Reprezentantul Inspectoratului General de Poliție
  6. Reprezentantul Agenției Medicamentului
  7. Reprezentantul Universității de Medicină “Nicolae Testemițanu”
  8. Reprezentantul SMF Bălți
  9. Svetlana Plămădeală, UNAIDS
  10. Eugenia Berzan, UNFPA
  11. Reprezentantul PNUD
  12. Reprezentantul UNICEF
  13. Victor Volovei, IP UCIMP DS
  14. Svetlana Maciuca, IP UCIMP DS
  15. Liliana Gherman, Fundația SOROS Moldova
  16. Vitalie Slobozian, Fundația SOROS Moldova
  17. Ludmila Untura, Liga  Persoanelor care Trăiesc cu HIV
  18. Alina Cojocari, Inițiativa Pozitivă
  19. Ruslan Poverga, Inițiativa Pozitivă
  20. Ala Iațco, UORN
  21. Oxana Buzovici, UORN
  22. Vanu Jereghi, Institutul pentru Drepturile Omului din Moldova
  23. Tatiana Stoiceva, Program regional TB, regiunea est
  24. Tatiana Maxim, Program regional TB, regiunea est